Praca na wakacje – 10 pomysłów. Jak dorobić w wakacje?

Rate this post
Praca na wakacje – 10 pomysłów.

Podziel się postem

Wakacje to czas na odpoczynek od nauki, ale nie oznacza to, że trzeba je spędzić leniwie. Możesz wykorzystać ten czas produktywnie, zdobywając cenne doświadczenie i zarabiając pieniądze, które na pewno Ci się przydadzą. Jak znaleźć pracę na wakacje? Czym warto się zająć w sezonie letnim? Przedstawiamy 10 pomysłów!

1. Sezonowe zbiory

Zbieranie owoców lub warzyw to klasyczna praca na wakacje dla młodzieży. Tego typu ofert jest pełno, a sezon idealnie pokrywa się z wakacjami. Praca jest fizyczna, dość ciężka, ale uczy cierpliwości i zapewnia odskocznię od codzienności. Będzie ponadto świetna dla osób, które nie wyobrażają sobie, aby spędzić lato w zamkniętym pomieszczeniu. Sezonowe zbiory to także dobry pomysł na pracę na wakacje za granicą – dzięki temu możesz zarabiać np. w euro i uzbierać naprawdę satysfakcjonującą sumę. Są osoby, które ze zbiorów w wakacje utrzymują się przez cały kolejny rok!

2. Sprzedawanie pamiątek

Marzy Ci się sezonowa praca na wakacje w jakimś przyjemnym miejscu? W zasadzie we wszystkich wakacyjnych kurortach już od wiosny pojawiają się ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników. Możesz zostać np. sprzedawcą pamiątek na popularnym deptaku. Wystarczą komunikatywność, miła aparycja i chęć do pracy z ludźmi. Praca sprzedawcy nie jest szczególnie trudna i pozwoli Ci spędzać dużo czasu na powietrzu, a w wolnej chwili cieszyć się urokami danego kurortu.

3. Kelner

Praca w restauracji lub obsługa przyjęć czy bankietów (w końcu wakacje to czas wielu imprez, w tym licznych wesel) również może być znakomitym wyborem. Praca kelnera lub kelnerki będzie odpowiednia dla osób, które lubią być aktywne i pracować z ludźmi. Możesz ją podjąć bez żadnego doświadczenia, ale warto wcześniej przejść kurs kelnerski online. Zdobyte w ten sposób umiejętności pomogą Ci znaleźć lepiej płatną posadę w prestiżowym miejscu. Kelnerowanie to również świetna praca za granicą na wakacje, dlatego jeśli znasz jakikolwiek język obcy, być może warto wyjechać!

4. Barman

Zamiast biegać między stolikami, wolisz stać za barem i mieszać wykwintne koktajle? W wakacje wiele miejsc poszukuje także barmanów. Kurs barmański online pozwoli Ci z łatwością dostać tego typu pracę. Dzięki niemu dowiesz się więcej o alkoholach, nauczysz się robić klasyczne drinki, poznasz sprzęt barmański i zasady serwowania. Tak zostaniesz barmanem np. w barze przy plaży czy w popularnym klubie.

5. Ratownik

Posada ratownika to kolejna klasyczna praca na wakacje. W tym charakterze można się zatrudnić zarówno w mieście (baseny, kąpieliska), jak i w kurorcie wakacyjnym nad morzem czy też nad jeziorem. Interesuje Cię praca na wakacje za granicą? Ratownikiem możesz zostać wszędzie tam, gdzie jest basen lub plaża. Pamiętaj jednak, że musisz być w stanie komunikować się w języku kraju, do którego pojedziesz.

6. Animator czasu wolnego

Animator czasu wolnego to kolejna aktywna praca w wakacje. Oferty tego typu często dotyczą zagranicznych hoteli i resortów. Animatorzy mają za zadanie organizować różnego rodzaju zajęcia dla gości. Jeśli jesteś otwarty, lubisz aktywność i pracę z ludźmi, może to być idealne zajęcie dla Ciebie. Praca animatora zapewni Ci mnóstwo zabawy i da możliwość przebywania w pięknych miejscach. Aby się do niej przygotować, możesz uprzednio ukończyć kurs animatora czasu wolnego online. Podczas jego trwania zdobędziesz umiejętności, które pomogą Ci zrobić dobre wrażenie na rekruterach i zdobyć wymarzoną posadę.

7. Kierowca/kurier

Popularne obecnie aplikacje do zamawiania przejazdów i różnego rodzaju dostaw to również świetny sposób, aby dorobić sobie w wakacje. Możesz zostać kierowcą lub np. kurierem rowerowym. To idealna praca na wakacje dla osób z dużych miast, które nie chcą wyjeżdżać. Jej ogromnym atutem jest elastyczność – możesz pracować w dowolnym czasie i przez dowolną liczbę godzin. Dzięki temu bez trudu uda Ci się połączyć pracę z odpoczynkiem, wyjazdami, spotkaniami ze znajomymi itp.

8. Praca w kinie

Szukasz pomysłu na prostą, elastyczną i stabilną pracę w wakacje? Być może warto zatrudnić się w kinie. Zajęcie nie jest skomplikowane i da Ci możliwość oglądania wszystkich najnowszych premier. Kino będzie również świetnym miejscem dla tych, którzy nie lubią upałów czy spędzania czasu na słońcu. To lubiana praca na wakacje dla młodzieży, ponieważ można w niej także poznać innych młodych ludzi i stworzyć nowe przyjaźnie.

9. Opieka nad dziećmi

Wakacje to czas, w którym wielu rodziców szuka sposobów na zajęcie czymś dzieci. Praca opiekuna/opiekunki lub animatora/animatorki dla dzieci będzie idealnym wyborem dla wszystkich studentów pedagogiki i pokrewnych kierunków oraz miłośników spędzania czasu z najmłodszymi. Jest to zajęcie, które inspiruje i pomoże ci zebrać cenne doświadczenie. Ta praca na wakacje daje wiele możliwości – możesz się zatrudnić na koloniach, półkoloniach, w hotelu (także za granicą), w firmie organizującej animacje lub imprezy. W znalezieniu dobrej pracy pomoże Ci kurs opieki nad dziećmi online.

10. Praca na promocjach

Rola hostessy lub hosta to również prosta praca na wakacje. Polega ona na promowaniu różnego rodzaju produktów – proponowaniu próbek i degustacji, czasami organizowaniu konkursów itp. Jedyne wymagania w tym zawodzie to w zasadzie miła aparycja i chęć do pracy z ludźmi. Na promocjach możesz pracować zarówno w swoim mieście (najczęściej są one organizowane w centrach handlowych, szczególnie w weekendy), jak i w wakacyjnym kurorcie. Latem pojawia się wiele ofert do pracy na promocjach podczas różnego rodzaju imprez plenerowych, festiwali itp. Dlatego może to być bardzo ciekawa praca na wakacje.

Praca na wakacje dla młodzieży: podsumowanie

W okresie letnim zapotrzebowanie na pracowników wzrasta w wielu branżach, dlatego znalezienie pracy na wakacje nie powinno być trudne. Zależy Ci na konkretnym zajęciu i rozwijaniu swoich umiejętności w danym kierunku? Uprzednie ukończenie odpowiedniego kursu na pewno utoruje Ci drogę. Powodzenia!

Odkryj więcej