Kursy o psach – jakie warto zrobić?

5/5 - (25 votes)
kursy o psach

Podziel się postem

Chcesz zostać psim psychologiem lub behawiorystą? A może zamierasz poprawić swoje merytoryczne przygotowanie do posiadania i wychowywania czworonoga? W każdym przypadku zdaj się na możliwości, jakie dają kursy o psach przez Internet. W tej dziedzinie Kar-Group ma bardzo silną „obsadę” szkoleń!

Praca z psami – współczesny, potrzebny zawód

Wybór psa staje się dla Polaków coraz ważniejszą, podejmowaną świadomie decyzją. Istnieje pewna moda na posiadanie czworonoga, a co więcej – opiekowanie się nim na bardzo wysokim poziomie. Przykładowo: zwierzęta odwiedzają salony fryzjerskie (a właściwie: groomerskie), zakładają starannie dobrane kreacje czy cieszą się możliwością jedzenia precyzyjnie ustalonej diety.

I o ile tak zaawansowana opieka i pielęgnacja psów kojarzy się z wybranymi rasami, tak w zasadzie każdy właściciel chciałby mieć czworonoga, z którym ma zbudowaną relację, którego wychowuje, co do którego ma pewność i zaufanie.

Dzięki dokonaniom wielu badaczy możemy dziś mówić o rzetelnej, merytorycznej wiedzy o psiej psychice. Istnieje bardzo wiele teorii związanych z zachowaniami (źródłem, przebiegiem itd.) psów. Jeśli chcesz je poznać – koniecznie zapisz się na kursy o psach online Kar-Group. Popyt na usługi opiekunów czy psich psychologów rośnie. Odpowiedz na te trendy w najlepszy możliwy sposób – zyskując wiedzę oraz cenny certyfikat do uwzględnienia w CV.

Psychologia psa – kursy

Materiał dydaktyczny kursu psychologia psa jest bardzo bogaty i stanowi prawdziwe kompendium wiedzy na temat naszych ukochanych czworonogów. W pierwszej kolejności zostaje przedstawione pochodzenie psów jako gatunku zwierząt. W następnym module zaprezentowane są zdolności umysłowe psa – warto zrozumieć, ile zwierzę jest w stanie pojąć, na ile jego zachowania są uświadomione i zbadane.

Nie zapominajmy, że jak każde zwierzę, pies kieruje się przede wszystkim swoimi zmysłami. W tym celu wykorzystuje oczy, uszy i nos, a więc zmysły wzroku, dźwięku i zapachu. W naszym kursie pochylamy się też nad tzw. „szóstym zmysłem”, czyli niewidzialną i trudną do uchwycenia, a jednak odczuwaną więzią, która wytwarza się między psem a właścicielem.

Dzięki powyższym, pierwszym trzem blokom tematycznym, dużo łatwiej zapoznać kolejny temat poświęcony zachowaniu psów:

 • w zależności od rasy,
 • w odniesieniu do manipulacji zachowaniem, a nawet genetyką.

Zrozumienie psa nie jest możliwe bez bliższego poznania psiej komunikacji i języka, którym posługują się zwierzęta. Chodzi o mowę ciała, wydawane dźwięki czy inne komunikaty, które są wysyłane do człowieka. Znów – kursy o psach odnoszą się do różnic wynikających z rasy.

Dużo istotnych tematów pojawia się w szóstym module kursu, nazwanym „osobowość psa”. To z niego dowiesz się więcej o:

 • cechach osobowości pupila,
 • obiektywnym teście osobowości,
 • zależności między między osobowością a genetyką,
 • zaburzeniach osobowości u psów,
 • napadach furii ze strony zwierząt,
 • wykonywania testów na szczeniętach,
 • wpływie różnych czynników na osobowość czworonoga.

Specjalizując się w kierunku psiej psychologii należy też przyswoić materiały dydaktyczne dotyczące rozwoju emocjonalnego psów różnych ras. Trzeba wiedzieć jak wygląda proces nauki u zwierząt, jakie są w ogóle sposoby na jej przeprowadzenie. A co z bodźcami? Z emocjami czworonogów? Na te wszystkie wątki znajduje się miejsce w kursie psychologia psa.

Z kursu możesz też dowiedzieć się dlaczego kary nie działają na psy, jak działają podpowiedzi fizyczne, jak utrwalać zachowania czy stosować alternatywne metody opieki i wychowania pupila.

Kursanci przygotowujący się do egzaminu poznają zasady komunikacji z psem – część poradnikowa dotycząca psiego języka ma bardzo istotne znaczenie.

Behawiorystyka psa – materiał dydaktyczny

Kurs Behawiorystyka psa jest doskonałym rozwinięciem wiedzy, którą można przyswoić w programie Psychologia psa. Dlaczego? Ponieważ otrzymujemy tu konkretny zastrzyk najpotrzebniejszej wiedzy.

 • I moduł odnosi się do więzów psa i człowieka, a także procesu socjalizacji w trakcie opieki oraz zasad mowy ciała i pozytywnego szkolenia czworonogów w codziennym życiu.
 • II moduł podkreśla potrzeby psów, a także wyjaśnia, czym jest dla nich dobrostan. Autorzy szkolenia słusznie zauważają, że to właśnie człowiek jest najczęściej wskazany na sprawcę problemów behawioralnych. Nie zmienia to faktu, że warto skupić się na działaniach profilaktycznych.

Instruktor szkolenia psów – niezbędna wiedza o czworonogach

Jeśli myślisz o kursach o psach, jakie warto zrobić i czego powinny dotyczyć, pomyśl o szkoleniu online „instruktor szkolenia psów”. Jak sama nazwa wskazuje, adresatami są przyszli i obecni instruktorzy prowadzący kursy dla psów i ich właścicieli. Niemniej – taki zastrzyk wiedzy przydaje się po prostu każdemu miłośnikowi czworonogów, który chce opiekować się pupilem w pełni świadomie.

Pierwszy moduł kursu wprowadza do tematyki psychiki psa – z czego wynika, jakie są etapy jej rozwoju. W dalszej części jest mowa o zasadach psychologii w procesie wychowawczym zwierzęcia. Kursant dowiaduje się więcej na temat sposobów uczenia się psa, a także uczuć pupila. Poruszony jest też temat kar i nagród – wraz z oceną, na ile to skuteczne podejście.

Drugi moduł zaczyna się od materiału dydaktycznego na temat hierarchii domowej i pozycji psa. Późniejsza lekcja dotyczy zasad tresury, wraz ze wskazaniem konkretnych komend. Omówione są też problemy wychowawcze, również pod kątem wpływu diety na ich występowanie.

To kurs o psach jaki warto zrobić – choćby dlatego, że ukazano w nim różne perspektywy, a praktyczna wiedza odpowiada na zapotrzebowanie zarówno osób myślących o opiece nad psami zawodowo, jak i na prywatny użytek.

Nowoczesna nauka o psach – kursy Kar-Group z certyfikatami

Za ukończenie powyższych kursów online otrzymasz certyfikaty, które doskonale prezentują się w CV, a przede wszystkim świadczą o podjętej edukacji. Akademia Kar-Group nieustannie rozszerza i rozwija swoją ofertę, już teraz zapraszając na kilkadziesiąt szkoleń w atrakcyjnych cenach dostępnych pod poniższymi adresami:

Co istotne, edukacja na własną rękę jest nowoczesna i bardzo wygodna. Poza materiałami tekstowymi są to m.in. filmy. Przekonaj się o tym, oglądając m.in. poniższe materiały na temat.Zapraszamy do podjęcia nauki wraz z Kar-Group. Uczysz się tylko wtedy, gdy masz czas, ochotę i możliwości. Szkolenia są dostępne na platformie e-learningowej, a kurs kończy się testem online. Po udzieleniu przynajmniej 70% poprawnych odpowiedzi otrzymuje się certyfikat i wybraną formę dokumentacji, np. dyplomy i statuetki.

Już dziś zapisz się na nasze kursy o psach jakie warto zrobić zarówno myśląc o zawodowym zajmowaniu się czworonogami (jako instruktor, behawiorysta, opiekun) oraz na własne, prywatne potrzeby. Powodzenia! Wspólnie odkrywajmy złożony i pasjonujący świat psów!

Odkryj więcej