Jak manipulować ludźmi – poradnik o wpływaniu na innych

4.9/5 - (22 votes)
Jak manipulować ludźmi

Podziel się postem

Nieustannie jesteśmy poddawani manipulacji – ze strony mediów, reklamodawców czy… najbliższego otoczenia. Zapewne też niejednokrotnie stosujesz, choćby nieświadomie, pewne mechanizmy, aby wywrzeć wpływ na innych. Czy zawsze należy oceniać to nagannie? A może warto jeszcze świadomiej oddziaływać na ludzi dookoła? Zastanówmy się nad tym, jak manipulować ludźmi, aby osiągać korzyści, ale przy tym – nie czynić źle. Okazuje się, że wiele zależy od Twojej wiedzy i merytorycznego przygotowania.

Manipulować to nie to samo co wywierać wpływ społeczny!

Manipulacja jest jednym z najbardziej pejoratywnych określeń opisujących stosunki międzyludzkie. „Manipulujesz innymi!” – tego typu słowa stanowią poważnie brzmiące oskarżenie, które niejednokrotnie prowadzi do zaostrzenia konfliktu. Tymczasem prawda jest taka, że mniej lub bardziej świadomie, częściej lub rzadziej, manipulujemy innymi. A inni manipulują nami.

Pytanie jednak, czy trafnie definiujesz manipulację? A może zależy Ci bardziej na wywieraniu wpływu na innych? Określenie „wpływ społeczny” nie jest nacechowane tak pejoratywnie jak „manipulacja”. Wiele zależy bowiem od Twoich intencji. W obu przypadkach zależy Ci na odniesieniu określonych korzyści, na osiągnięciu swoich celów. Manipulując, masz świadomość, że osiągasz korzyści kosztem innych. Wywierając wpływ – starasz się zmienić zachowania, ale nie zagrażając bezpośrednio drugiej osobie.

Czy manipulacja i wpływ społeczny są łatwe?

W pierwszej części videoszkolenia Akadamii Kar-Group „Techniki wywierania wpływu”, którą możesz obejrzeć poniżej. Prowadzący kurs Piotr Wójcik zastanawia się, czy skoro mechanizmy manipulacji i wywierania wpływu są tak dokładnie przebadane, to czy psychologowie powinni być najbogatszymi ludźmi świata, decydującymi o jego losach.

Cóż, dochodzi do wniosku, że nie!

Wiedza na temat mechanizmów wpływania i oddziaływania na innych ludzi jest dostępna oraz, w gruncie rzeczy, łatwa do przyswojenia. Trzeba jednak podjąć trud samodzielnej nauki i skorzystać z profesjonalnych materiałów dydaktycznych – takich, jak bezpłatny kurs w Akademii Kar-Group.

Wiele zależy też od indywidualnego zaangażowania oraz konsekwentnego wdrażania zdobytej wiedzy w życie.

Bezpłatne szkolenie Jak manipulować ludźmi i wywieranie wpływu

Aby poznać niezbędne podstawy i techniki manipulacji oraz wywierania wpływu weź udział w całkowicie darmowym szkoleniu Akademii Kar-Group. Składa się on:

  • z 7-częściowego videoporadnika,
  • materiału dydaktycznego w formacie PDF.

Wiedza, którą przyswajasz podczas czytania i oglądania – bezpłatna i łatwo dostępna. Po prostu odbierz kurs: Wywieranie wpływu na ludzi – jak manipulować innymi. Podaj e-mail, aby odebrać materiały oraz dołączyć do newslettera Kar-Group, który zapewnia dostęp do dodatkowych źródeł wiedzy oraz najświeższych informacji o oferowanych kursach.

Formuła kursu jest bardzo wygodna i niezobowiązująca. Nie musisz stawiać się w fizycznej siedzibie Akademii, wybierasz dogodny czas na naukę. Jeśli chcesz, przyswajasz wiedzę np. na smartfonie, w trakcie jazdy autobusem czy pociągiem. To Ty decydujesz, ile czasu na to poświęcasz.

Kurs został opracowany z myślą o uniwersalnym uczestniku szkolenia, bez podziału na wiek, płeć, zawód czy status pracy. Dzięki temu jest przydatny na każdym etapie kariery zawodowej. Czytelny podział materiałów dydaktycznych ułatwia szybkie przyswojenie tego, co interesuje Cię w największym stopniu. Przykładowo, druga część dostępnego poniżej videokursu Szkolenie techniki wywierania wpływu jest poświęcona podstawowym pojęciom, które dla części kursantów będą stanowiły całkowitą nowość, ale innym pozwolą usystematyzować i odświeżyć już posiadaną wiedzę.

Inne bezpłatne kursy w katalogu Kar-Group to m.in.:

Uwaga: bezpłatne kursy Kar-Group nie prowadzą do uzyskania certyfikatu. Jest on przyznawany wyłącznie za ukończenie płatnych szkoleń w ofercie akademii. Ich atrakcyjna cena sprawia jednak, że od wartościowego wpisu do CV dzieli Cię w zasadzie jedna decyzja. Sprawdź więcej kursów z certyfikatami na stronie https://kursy-edu.net.pl/.

Dlaczego warto nauczyć się społecznego wpływu na innych ludzi?

Istnieje co najmniej kilka istotnych argumentów przemawiających za udziałem w bezpłatnym szkoleniu Kar-Group, które tłumaczy jak manipulować ludźmi i jak skutecznie wywierać na nich wpływ.

1. Wpływ umiejętności manipulacji na życie zawodowe

Jeśli wiesz, jak wpływać na decyzje innych, lepiej radzisz sobie na rynku pracy. Umiesz „sprzedać swoją kandydaturę” w procesie rekrutacji lepiej od innych. Łatwiej dochodzisz do awansu. Zamiast dawać się wykorzystywać współpracownikom, budujesz pozycję lidera. Niezależnie od tego, czym się na co dzień zajmujesz, techniki manipulacji zwiększają szanse zwiększenia wyników sprzedaży produktów lub usług. W pierwszej części omawianego tu videoszkolenia wspomniany jest zresztą doskonały przykład wpływania na nas – klientów – w trakcie wizyty w restauracji typu fast-food. Oto ciekawy schemat obrazujący jak dajemy się manipulować sprzedawcom.

  • Wchodzisz do restauracji, aby kupić hamburgera za 5 zł.
  • Widzisz ofertę „zestaw z frytkami” za 7 zł.
  • Zestaw wydaje się opłacalny ponieważ frytki osobno kosztują 4 zł.
  • Wybierasz zestaw, czując satysfakcję, że oszczędzasz, skoro płacisz za hamburgera i frytki 7 zł w zestawie zamiast 9 zł osobno.
  • Wychodzisz z restauracji zostawiając w niej 7 zł zamiast planowanych 5 zł…

Widzisz, jaki prosty mechanizm? Istnieje dużo więcej bardziej złożonych i wyrafinowanych metod osiągania swoich korzyści, nie tylko o materialnym charakterze, jak w powyższym przykładzie.

2. Wpływ na życie prywatne

Skoro wiesz, jak manipulować ludźmi w pracy, umiesz to robić także w innych sferach swojego życia. Przypomnijmy, nasz kurs nie powstał po to, aby zachęcać do manipulowania ze złymi intencjami, nie powstał też po to, aby promować zawiązywanie intryg.

W tym rzecz, aby skutecznie wpływać na innych do osiągania swoich celów, które nie krzywdzą, nie psują relacji.

3. Dużo wiedzy w pigułce o tym, jak manipulować ludźmi

Nasz kurs jest skoncentrowany na najważniejszych aspektach wpływu społecznego i zasad jak manipulować ludźmi. W formie video od razu dostrzegasz okazję do błyskawicznego przyswojenia know-how, choćby na temat reguły wzajemności, o której usłyszysz w trzeciej części videokursu poniżej.

Zapisz się : Wywieranie wpływu na ludzi – jak manipulować innymi

4. Oszczędności i korzyści

Bezpłatny kurs oznacza, że za materiały dydaktyczne nie płacisz. Poświęcasz jedynie swój czas, swoją koncentrację i uwagę. Ale warto – bo zamiast przepłacać za niesprawdzone kursy, odkrywasz jak szkoli Kar-Group i przekonujesz się, dlaczego warto rozwijać się właśnie z tą firmą.

Podsumowanie

Wybierz kurs, który wyjaśnia jak manipulować ludźmi. To naprawdę nic nie kosztuje, a Ty wiele zyskujesz. Okazję do bezpłatnego skorzystania z oferty firmy Kar-Group, która znajduje się w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.28/00102/2015.

Odkryj więcej