Jak motywować ludzi do pracy / sprawdzone metody + poradnik

4.9/5 - (22 votes)

Podziel się postem

ak motywować ludzi do pracy / na końcu darmowy poradnik

Motywuj i buduj zespół

Interesująca oferta, wysokie kwalifikacje pracowników, doświadczenie w branży, to z pewnością podstawy każdej dobrze prosperującej firmy. Jednak żaden z tych czynników nie będzie odpowiednio skuteczny. Jeżeli pracownicy nie będą właściwie zmotywowani do pracy, jak również gdy nie będą stanowić zgranego zespołu. Jak o to skutecznie zadbać?

Na koniec niespodzianka i limitowany darmowy dostęp do kursu Manipulacja i wywieranie wpływu !

Dobry zespół – czyli jaki?

Wybór właściwego pracownika na dane stanowisko jest jednym z trudniejszych etapów w procesie funkcjonowania firmy. Trzeba jednak pamiętać, że dobry pracownik to dopiero początek wyzwania.

Nawet wybranie potencjalnie wybitnych jednostek może okazać się niewystarczające do osiągnięcia zamierzonych celów. W wielu branżach liczy się przede wszystkim to, w jaki sposób z zadaniami radzi sobie zespół. Jak nietrudno się domyślić, często w obszarze jednego, nawet niewielkiego biura mamy do czynienia z wieloma typami osobowości, które na dane sytuacje mogą reagować w skrajnie różny sposób. Tak więc, kluczem do zgranego zespołu jest nie tylko odpowiednie obsadzenie pracownika względem efektywności wykonywanych zadań. Ale również umiejscowienie go w zespole w taki sposób, by mógł dać on z siebie jak najwięcej.

Jak motywować ludzi do pracy  czyli rola przywódcy

Proces budowania zgranego zespołu bywa niezwykle złożony i wieloetapowy. Niekiedy niezbędne jest wypracowanie odpowiednich technik motywacyjnych czy sposobu zarządzania. Dlatego niezwykle ważna jest rola przywódcy teamu. Jego zadaniem jest odpowiednie zapoznanie się z pracownikami, ich możliwościami i predyspozycjami względem zaplanowanych działań. To również on jest odpowiedzialny za właściwą komunikację w zespole, a ponadto jest osobą decyzyjną, która może wyznacza  cele dla każdego z pracowników.

Lider zespołu powinien być odpowiednio przygotowany do swojej roli. Zestaw odpowiednich cech osobowości to atut, choć nie jest to wystarczające. Liczy się także odpowiednie podejście i zrozumienie tematu, które można nabyć poprzez takie kursy jak „Kurs motywacja i budowanie zespołu – team building”, oferowane przez firmę Kar-Group.

Skuteczne techniki motywacyjne

Stworzenie zespołu to jedno, kolejnym etapem jest sprawne jego funkcjonowanie. By do tego doszło, niezbędna jest właściwa motywacja teamu. Jasno określony cel jest dobrym wstępem do zbudowania pozytywnego ducha pracy. Ponadto liczy się odpowiednia postawa, która zdecydowanie jest czerpana od przywódcy – nie chodzi o pracę po godzinach, a rzetelne i sprawne wykonywanie przydzielonych obowiązków.

Niewłaściwa motywacja, niejasne cele, brak komunikacji czy wspólnej wizji – to tylko niektóre z przyczyn niesukcesywnej pracy zespołu. Który pomimo odpowiedniego dobrania, nie był skuteczny w swojej zespołowej pracy. W zależności od branży, takie sytuacje nie tylko mogą zaważyć na sukcesie danego projektu, ale również wpływają na ogólną pozycję firmy.

Efektowane zarządzanie czasem, budowanie pozytywnej atmosfery, czy nawet niewielkie nagrody dla pracowników. To tylko niektóre z technik motywacyjnych, jakie można poznać na skutecznych kursach online z team buildingu w Kar-Group. Zbudowane na konkretnych sytuacjach przykłady pozwolą na lepsze zrozumienie omawianych zagadnień. Rzetelnie dobrane informacje, jak również klarowny sposób ich przedstawienia stanowią postawę profesjonalnych szkoleń.

Podnoszenie kwalifikacji kluczem do sukcesu

Dlaczego udział w owych szkoleniach jest tak istotny w kontekście budowania zgranego zespołu, a nawet powodzenia firmy? Odpowiedzią jest wiele zmiennych, jakie mogą się pojawić na drodze do ustalania sobie odpowiednich celów. Warto zatem nie tylko poznać ogólną ideę budowania zespołu, ale również nauczyć się rozpoznawać sygnały, które mogą świadczyć o ewentualnym niepowodzeniu, na różnych etapach.

Na szkoleniach poruszane są także takie zagadnienia, jak:

– Ustalanie celu i rozdysponowanie zadań
– Zasady skutecznej komunikacji interpersonalnej i zespołowej
– Sposoby motywowania członków zespołu, twórcze myślenie
– Ocena pracy zespołu i jednostki

Niewątpliwym atutem szkoleń jest fakt, iż nie tylko poszerzają kwalifikacje słuchacza, ale również mogą stać się podstawą do przekwalifikowania, a nawet założenia własnej działalności gospodarczej. Ponadto mogą być one dofinansowane z lokalnego urzędu pracy, dlatego nie jest konieczne ponoszenie kosztów z nimi związanych.

Dodatkowo poznane techniki dobrze jest uzupełnić równie ciekawym i idealnie wpasowującym się w ducha team buildingu kursem „Zarządzanie zasobami ludzkimi”.

Manipulacja i wywieranie wpływu !

Szkolenie w postaci ebooka ! (pobierz)

Przygotowaliśmy profesjonalne szkolenie – w którym możesz uczestniczyć za darmo ! Zarejestruj się pod tym (linkiem) i odbierz szkolenie.

Odkryj więcej