Dodatkowa praca na wakacje – 5 pomysłów na dodatkowy zarobek latem

4.9/5 - (22 votes)

Podziel się postem

Dodatkowa praca na wakacje

5 propozycji na zarobek latem

Dodatkowa praca na wakacjeUczniowie, studenci, pracownicy sezonowi w każdym wieku – jeżeli należysz do tego grona, prawdopodobnie latem najbardziej interesuje Cię znalezienie pracy, która przynosi realne zarobki i cenne doświadczenie.

Dzisiejszym wpisem prezentujemy 5 pomysłów na wakacyjne pieniądze. Być może ciekawa praca czeka na Ciebie w okolicy – wystarczy się rozejrzeć i ruszyć na poszukiwania!

1. Miejscowość turystyczna

Lato to nie tylko czas szkolnych wakacji, ale także sezon urlopowy. Z roku na rok coraz większa liczba Polaków kieruje się nad Bałtyk, w Tatry czy do krainy tysiąca jezior na Warmii i Mazurach. Gdzie turyści – tam sezonowa praca. Doskonale wiesz, jak chętnie wydaje się pieniądze na wakacjach, dlatego właściciele wszelkiego rodzaju straganów, sklepów, barów, restauracji, hotelów, pensjonatów i podobnych biznesów potrzebują rąk do pracy.

Praca z turystami nie należy do lekkich i trudno liczyć na wiele wolnego czasu. Z drugiej strony można zarobić naprawdę przyzwoite pieniądze, poznać ludzi z całej Polski, nabrać śmiałości w bezpośrednich kontaktach i… pooddychać świeżym powietrzem!

2. Prace ogrodowe

Wiosna i lato to okres najintensywniejszych prac ogrodowych w miastach i na działkach. Być może w tym leży Twoja szansa na zarobek? Już nastolatkowie mogą zdobyć solidne kieszonkowe, pieląc chwasty, kosząc, wertykulując i nawadniając trawniki czy zbierając przydomowe warzywa. Jeżeli mieszkasz na osiedlu domków jednorodzinnych, jest duża szansa, że stworzysz swoje małe ogrodowe imperium.

Co istotne, do pracy nie potrzebujesz szczególnych kwalifikacji, a jedynie cierpliwość, rąk gotowych do grzebania w ziemi i z narzędziami oraz wiedzy z zakresu ogrodnictwa, którą zawsze możesz uzupełnić poprzez informacje z Internetu, książki, szkolenia czy kursy.

3. Zbieranie owoców

Wszyscy kochamy lato za jego smakowite i zdrowe dary. Truskawki, czereśnie, maliny, jabłka, winogrona, porzeczki… wymieniać dalej? Czy kupując kopiejkę na rynku lub w warzywniaku, zastanawiało Cię to, że ktoś przecież musiał te owoce zebrać? Jeżeli tak, być może widzisz się w tej roli?

Zarówno w Polsce, jak i zagranicą nie brakuje ofert ciężkiej, ale często dobrze wynagradzanej pracy sezonowej na zbiorach owoców lub warzyw. Wielka Brytania, Norwegia, Francja, a może Podkarpacie – w każdym z tych miejsc możesz podjąć się letniej pracy, która pozwala podbudować domowy budżet.

4. Gastronomia

Latem chętniej spacerujemy po miastach, dlatego dobrze zlokalizowane restauracje, kawiarnie i puby notują znacznie wyższe przychody. Wiąże się z tym większe zapotrzebowanie na pracowników. Jeśli chcesz poznać kuchnię od środka, zostać barmanem w ogródku piwnym lub sprawdzić się w roli kelnera, właśnie latem jest na to szansa.

Zdobycie takiej pracy na pewno ułatwia posiadane doświadczenie, ale i bez niego nie trzeba się załamywać. Czasami książeczka sanepidowska i legitymacja studencka działają na rekrutera szybciej niż długa historia o wielu przeżyciach w świecie gastronomii.

5. Instruktor

Lato sprzyja fizycznym aktywnościom, a w przypadku dzieci i młodzieży – wyjazdom na obozy i zgrupowania. Tu znów leży szansa na dodatkowy zarobek. Gdy jesteś certyfikowanym opiekunem lub instruktorem, naprawdę nietrudno o znalezienie pracy. Jak zatem zostać takim sportowym lub pedagogicznym ekspertem? Spokojnie, nawet nie potrzeba wieloletnich studiów. W CV świetnie wygląda ukończone szkolenie, a taki kurs można odbyć nawet przez Internet, choćby jeszcze w trakcie trwania roku szkolnego lub akademickiego.

Oczywiście, ponieważ to tylko część możliwości, jakie wiążą się z dodatkową, sezonową pracą latem. Warto rozglądać się za zatrudnieniem, które daje pieniądze, doświadczenie i satysfakcję! Kto wie – być może potencjalnie krótka przygoda przerodzi się w stały etat?

Przeczytaj także:

1. Jak zostać pilotem wycieczek ? – dobra praca na lato !

2. Dodatkowa praca na wakacje ? W 2017 Polacy wybiorą turystykę ?

Zostań z nami na dłużej i korzystaj:

Odkryj więcej

Jak się ubrać na rozmowę o pracę?
porady

Jak się ubrać na rozmowę o pracę?

Twój ubiór mówi o Tobie więcej, niż mogłoby się wydawać. Jest również jednym z pierwszych elementów, które zauważy rekruter podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jak się ubrać